Moda na wsi

Jeszcze kilka lat temu ludzie mieszkający na wsiach nie znali najnowszych trendów mody. Najczęściej spowodowane było to brakiem zainteresowania. Młodzież nie interesowała się modą, stylowymi ubraniami. Więcej »

Drogerie

Większość ludności dużo uwagi poświęca swojemu wyglądowi zewnętrznemu. Ma ono ogromne znaczenie dla większości kobiet na całym świecie. Więcej »

 

Modne używki wśród młodzieży

Poważnym problem, które dotyka społeczeństwo, zarówno młodzież jak i osoby starsze jest spożywanie w nadmiernych ilościach alkoholu. Niestety dzieci już w podstawówce sięgają po różnego rodzaju używki tylko po to, aby zaimponować swoim rówieśnikom. Modne jest spożywanie alkoholu wśród młodzieży, niektórzy robią to dla tzw. ‘’szpanu’’, inni aby podporządkować się do danej grupy. Często dziecko jest wyśmiewane przez kolegów, że nigdy nie próbował spożywać tego rodzaju trunku, dlatego też aby przynależeć do rówieśników, mimo, iż nie podoba mu się picie alkoholu po namowie kolegów spożywa alkohol. Przykry jest fakt, że nawet młodzież, która pochodzi z dobrych domu, gdzie przez wiele lat rodzice wpajali swoim podopiecznym o wyższych wartościach, tracą swoją wieloletnia pracę wychowawczą. Powielają się rzeczywiście częściej przypadki, kiedy to dzieci z rodzin patologicznych sięgają po alkohol, jednakże nie zawsze. Oprócz alkoholu jest moda również na papierosy, które mają ogromny wpływ na urodę, niszcząc cerę, skórę, piękne zęby a przede wszystkim zdrowie, które ciężko odbudować. Dziewczyny, gdy palenie papierosów staję się już ich nałogiem zauważają po pewnym czasie zmianę w swoim wyglądzie. Bardzo ważnym atutem każdego człowieka są piękne, białe, zdrowe zęby, które nadają uroku danej osobie. Niestety wszelkiego rodzaju pasty do zębów, czy różne środki wspomagające wybielenie zębów nie pomagają. Poważnym skutkiem jest również nieświeży oddech, który jest nieprzyjemnym efektem. Najgorsze jest to , iż młodzież przekonana jest, że palenie papierosów nadaje im uroku, co sprawia, iż sięgają po nie jak najczęściej. Ponadto skóra człowieka zmienia swój naturalny kolor, powstają ‘’sińce pod oczami’’, wbrew pozorom całkowicie zmienia się uroda danej osoby, która sięga po różnego rodzaju używki. Wiadomo , że młody organizm cierpi, jednak starsi koledzy dają zły przykład, np. studenci również spożywają alkohol w nadmiernych ilościach mając świadomość, jakie mogą wystąpić skutki uboczne. Osoba, która jest uzależniona w ogóle nie jest w stanie zadbać o swój wygląd, lekceważy swoje zdrowie. Dziewczyny tak jak chłopcy dla umilenie spędzanego czasu sięgają do coraz to niebezpiecznych używek, np. narkotyki. Jest to groźny dla zdrowia a nawet życia, a zarazem modny, popularny sposób na rozluźnienie. Kiedy przychodzi czas sesji, studenci pragną naturalnie wszystkie przedmioty zaliczyć, a następnie egzaminy. Starają się to osiągnąć poprzez ciężką pracę, uczenie się po nocach. Niestety nie zawsze się im to udaje, dlatego w takich sytuacjach, gdy nie mają już siły na naukę sięgają po amfetaminę, dzięki której organizm pobudzony jest do działania. Niektórzy zdają sobie sprawę, jakie mogą być tego konsekwencje, jednak po jakimś czasie ciągłego zażywania uświadamiają sobie, że już są od danej używki uzależnieni. W takim momentach pojawia się poważny problem, ponieważ osoba, będąca w owej sytuacji mimo chęci, starań sama nie jest w stanie skończyć z nałogiem.